Szafy na broń


szafy na broń długąWszystkie pokazane tutaj szafy na broń (szuflady też) spełniają wymogi rozporządzenia MSWiA z dnia 26 sierpnia 2014r. w sprawie przechowywania broni i amunicji. Szafy na broń długą inaczej też nazwane jako szafy myśliwskie. Produkowane są w kilkunastu wariantach pojemności oraz wyposażenia (skrytki, półki, półki na drzwiach). Dwa seryjne podstawowe kolory szaf to szary jasny (RAL 7035) lub ciemna zieleń (RAL 6007). Podane ceny dotyczą szaf z jednym zamkiem kluczowym, za dopłatą zamek kluczowy może być zamieniony na zamek szyfrowy lub elektroniczny. W większych szafach mogą być montowane dwa zamki w dowolnej kombinacji spośród dostępnych.

Szafy na broń MLB to konstrukcje klasy S1, wykonane z solidnej stali o grubości 3 mm. Drzwi z opatentowanym ryglowaniem, ze specjalną osłoną mechanizmu ryglowego. Każda szafa posiada 2 uchwyty na wyciory oraz w zależności od modelu skrytkę. Półkę górną, specjalny układ półek bocznych lub 4 pudełka na drzwiach. Dwudrzwiowa szafa na broń myśliwską S1 ma pojemniki na obu skrzydłach drzwi. Na jednym skrzydle zamontowane są one na stałe, na drugim natomiast mają regulację wysokości. Sprawdź w sklepie – Kup online sklep

W 2019 roku do oferty szaf klasy S1 dołączyły dwa nowe modele. Pierwszy MLB 150D/10+10 (6+4+10) jest to szafa na broń długą i krótką. Na górnej półce odsuniętej od ściany tylnej ma zamontowanych 10 uchwytów do broni krótkiej. Drugi model MLB2 150D/10+5 to dwudrzwiowa szafa z dwoma oddzielnie zamykanymi skarbczykami.

Szafy na broń długą

Szafy na broń długą to takie szafy metalowe przystosowane i wykorzystywane jako sejfy na broń i amunicję oraz akcesoria. Oferujemy różne modele pod względem pojemności oraz wyposażenia z możliwością wybrania koloru.

Szafa na broń SLB to wielopłaszczowy sejf lub szafa pancerna na broń długą i krótką. Szafa po zamontowaniu zamka klasy C spełnia wymagania w sprawie zasad uzbrojenia specjalistycznych uzbrojonych formacji ochronnych.

Szuflady na broń to płaskie sejfy, które można dać pod łóżkiem lub na dnie szafy (optymalne wykorzystanie miejsca).


Szafy na broń kl. S1

szafa na broń MLB 150D/10

Szafa na broń długą MLB 150D/10 klasa S1 (na 10 sztuk broni)

szafa na broń MLB 150S/14

Szafa na broń długą MLB 150S/14 klasa S1 (na 14 sztuk broni)

szafa na broń MLB 150D/6

Szafa na broń MLB 150D/6 kl. S1 (6 sztuk broni)

Przedstawione powyżej modele szaf na broń długą, krótką i myśliwską to tylko część oferty. Po rozwinięciu menu pojawią się inne modele atestowanych szaf i sejfów.


zamek szafy MLB CHROM

W sierpniu 2017r. sejfy MLB zostały nieco zmodyfikowane konstrukcyjnie, doszło kilka nowych modeli między innymi o wysokości 125 cm. W wersjach z bocznymi półkami jest możliwość umieszczenia dodatkowego uchwytu piankowego, co zapewni miejsce na dodatkowe jednostki broni. Nowością jest sejf na broń długą narożny i  ścienny.

Wspomniane modele Premium będą w wersjach STRONG, CHROM i GOLD. Wszystkie modele będą miały w standardzie unikatowy mechanizm zębaty, który charakteryzuje się liniowym zamykaniem na całej wysokości drzwi. Również zamek elektroniczny klasy B będzie zamkiem seryjnym w tych modelach. Jeśli chodzi o powłokę lakierniczą to CHROM i GOLD będą miały lakier o wysokim połysku. Model STRONG będzie miał lakier proszkowy – struktura.

Charakterystycznymi elementami wizualnymi będzie szyld na drzwiach, trójramienna klamka i zamek w kolorze modelu. I tak STRONGI będa miały szyld i klamkę z blachy nierdzewnej szlifowanej a klawiaturę w odcieniu szarym. CHROM dostanie szyld, klamkę i klawiaturę w wersji chromowanej. Natomiast model GOLD będzie miał szyld, klamkę, klawiaturę oraz ryglowanie w kolorze złotym. Model LUX to szafa na broń klasy S1 z szybą kuloodporną i antywłamaniową, wykończenie do uzgodnienia. Premium to unikalna seria modeli dostępna tylko na zamówienie.

Dostępność szaf na broń zależy od wybranego wariantu (kolor, rodzaj zamka lub kombinacja zamków). Część szaf jest na stanach magazynowych, w niektórych przypadkach na dostawę trzeba poczekać około miesiąca. Szafy i sejfy na broń długą mogą pełnić rolę jako sejf do gabinetu, gotówkę oraz inne wartościowe przedmioty.