Szafy metalowe


szafy metaloweSzafy metalowe na dokumenty oraz do wykorzystania w dowolnym celu. Certyfikowane szafy do przechowywania dokumentów tajnych i poufnych klasy A, B, S1, S2. Szafy bezklasowe sprawdzą się w pomieszczeniu każdym, mogą to być biura, warsztaty, magazyny, kancelarie. Szafy metalowe w standardzie malowane są na kolor szary jasny (RAL 7035), na życzenie możliwość malowania na dowolny kolor z palety RAL. Możliwość pomalowania korpusu i drzwi w innych kolorach – wycena indywidualna. Dostawa kurierem za 0 zł to ekonomiczna opcja wysyłki szaf w każde miejsce w kraju. Nie obejmuje wnoszenia po schodach, ponieważ kurier z oczywistych powodów nie da rady.

Szafy bezklasowe zamykane zamkiem na kluczyk tupu eorolock, w standardzie 4 półki z regulacją wysokości. Za dopłatą możliwość zamontowania od jednej do trzech indywidualnie zamykanych skrytek. Montaż jednej skrytki skutkuje brakiem jednej półki. Do każdej szafy za dopłatą dostępna jest nadstawka o wysokości 47 cm (bez półki).

Szafy klasy A w wersji seryjnej zamykane zamkiem kluczowym klasy A. W opcji zamek szyfrowy lub elektroniczny, w niektórych modelach można zastosować kombinację dwóch zamków. Za dopłatą montaż skarbczyka (zamykany zamkiem bezklasowym lub atestowanym kl. A), montaż uchwytów do plombowania, otwory montażowe, kotwy lub dodatkowa półka. W ofercie są też jednodrzwiowe szafy biurowe Konsmetal o szer. 70 cm.

Szafy klasy B w standardzie wyposażone w zamek kluczowy klasy B oraz zamek szyfrowy klasy B.  Jako wyposażenie dodatkowe: indywidualnie zamykany skarbczyk, dodatkowa półka, miseczki do plombowania, otwory montażowe lub kotwy. Każda szafa metalowa dostarczana z instrukcją obsługi i kartą gwarancyjną producenta.

Do przechowywania papierologii może posłużyć też szafa na broń długą lub atestowany sejf gabinetowy. Są też szafy biurowe na segregatory z półkami na broń krótką.

Po wcześniejszych ustaleniach z nami możliwe jest dostarczenie sejfu lub szafy wraz z wniesieniem do domu lub biura. Zapewniamy własny transport – Kup online sklep


Szafy metalowe bezklasowe i klasy A

szafa metalowa MS2 M199

Szafa metalowa MS2 M199 (szer. 80 cm)

szafa metalowa MS2 199

Szafa metalowa MS2 199 (szer. 100 cm)

szafa metalowa MS2 D199

Szafa metalowa MS2 D199 (szer. 120 cm)

szafa na dokumenty MS2M/A 190

Szafa metalowa MS2M/A 190 klasa A (szer. 100 cm)


Przedstawione powyżej szafy metalowe to tylko wybrane modele. W ofercie znajdują się także modele jednodrzwiowe oraz o niższej wysokości (szafy atestowane).


Urządzenia metalowe w postaci funkcjonalnych szaf na dokumenty spełnią swoją rolę również pod kątem przepisów RODO. Szafy biurowe solidnie wykonane (spawana konstrukcja), dzięki czemu mają rozpoznawalność na rynku. Oczywiście konkurencja oferuje składane zamienniki, które mogą być tanią alternatywą. Pytanie tylko czy warto inwestować w wątpliwej jakości szafę (już sam fakt, że nie jest spawana powinien dać do myślenia). Tym bardziej, że produkt ten to raczej długofalowy wydatek i szafa będzie używana przez wiele lat. Oczywiście czy ktoś kupuje szafę „składaną” czy spawaną to indywidualna decyzja. Przy szafach bezklasowych może nie ma to większego znaczenia nie uwzględniając stabilności, bo w tym względzie różnica będzie. Natomiast co do urządzeń atestowanych to tutaj nie ma innej możliwości i szafy takie muszą już być spawane. Do przechowywania niewielkiej ilość dokumentów mogą służyć niektóre szafy na broń, dzięki montowanym w bocznej części półkom.